Niekiedy w pracy dyplomowej musimy umieścić obok siebie dwa teksty lub dwie ilustracje, jak to widać na poniższym zrzucie ekranowym. Widać tu od góry dwie linijki tekstu pisanego od marginesu do marginesu. Następnie obok siebie zostały umieszczone dwa obrazki (można spróbować znaleźć szczegóły, którymi się różnią:)).

Pod nimi znowu jest tekst pisany od marginesu do marginesu. (Na zrzucie są linie i napisy, które nie będą widoczne, jeśli wyłączymy znaki niedrukowalne.)

Podział fragmentu strony na kolumny

Żeby uzyskać ten efekt, wstawiamy przed rysunkiem i za nim znaki podziału sekcji – ciągły. W takim przypadku fragment z obrazkiem znajdzie się w odrębnej sekcji, którą możemy sformatować zupełnie inaczej niż pozostałą część strony: podzielić na dowolną liczbę kolumn, dołożyć tło, ustalić dowolne odległości między kolumnami itp.

Jeśli przed rysunkami wstawiamy przypis dolny, to musimy użyć innego sposobu na wstawienie obrazków obok siebie. W miejsce, gdzie mają być rysunki, wstawiamy tabelę złożoną z dwóch kolumn i jednego wiersza. W każdą komórkę wstawiamy jeden rysunek. We wcześniejszych wersjach Worda umieszczone tak rysunki sprawiały niekiedy nieprzyjemne niespodzianki, teraz wydaje się, że ta funkcja działa dobrze.

Przeczytaj, jak wstawić znak podziału sekcji, w artykule Jak kończyć stronę, a jak rozdział w pracy dyplomowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.