Podczas pisania pracy dyplomowej (licencjackiej albo magisterskiej), a także podczas tworzenia innych tekstów, brakuje nam niekiedy jakichś informacji. Obiecujemy sobie uzupełnić to później. A potem zapominamy albo co mieliśmy dodać, albo gdzie.

Są różne sposoby wspomagania pamięci. Najlepsze w tym przypadku jest skorzystanie z narzędzia MS Word nazwanego Komentarze.

Narzędzie Komentarze znajdziemy na wstążce Recenzja:

Narzędzie: Komentarze znajdziesz na wstążce Recenzja.

Jak korzystać z narzędzia?

Komentarze dodajemy do tekstu głównego. Najlepiej zaznaczyć wyraz albo ten fragment tekstu, w którym będzie trzeba coś dodać lub zmienić, a następnie wcisnąć klawisz: Nowy komentarz.

Skorzystaj z polecenia: Nowy komentarz.

Okno z komentarzami, możemy oczywiście w każdej chwili zamknąć, klikając w: Okienko recenzowania.

Żeby zobaczyć tekst komentarze, wystarczy najechać kursorem na miejsce, w którym komentarz został wstawiony. Nie trzeba do tego otwierać okienka recenzowania. To okienko potrzebne jest wtedy, jeśli chcemy komentarz wpisać.

Komentarze możemy przeglądać i usuwać. W tym celu możemy skorzystać z górnego menu (na wstążce). Wybieramy sposób przeglądania komentarzy (do tyłu: Poprzedni, do przodu: Następny) lub polecenie: Usuń.

 

Polecenia narzędzia: Komentarze - usuwanie i przeglądanie.

Narzędzia: Komentarze używam bardzo często, gdy zajmuję się pisaniem tekstów lub ich redagowaniem i recenzowaniem. Poza uwagami, co i gdzie muszę jeszcze dodać, wpisuję w nie także alternatywne teksty, strony internetowe, które w tym miejscu okazały się przydatne, synonimy, których nie użyłam, ale może będę chciała do nich wrócić oraz rożne spostrzeżenia dla siebie i dla osoby, której dam tekst do przeczytania.

 

 

 

9 komentarzy

Możliwość komentowania została wyłączona.