Pasek narzędzi głównych w  Wordzie 2010 w stosunku do Worda 2007 niewiele  się zmienił. Na pierwszy rzut oka różnica jest tylko jedna – pierwszą zakładką jest menu Plik, podobnie jak to było w wersjach Worda sprzed 2007.

Powrót zakładki menu Plik w Wordzie 2010

W Wordzie 2007 menu Plik było schowane pod kolorowym logo Office i na początku nowi użytkownicy nie bardzo się orientowali, gdzie można znaleźć najpopularniejsze polecenia, na przykład: Nowy, Otwórz, Zapisz, Drukuj.

Umiejscowienie menu Plik w MS Word 2007

 

W najnowszej wersji Worda przywrócono więc menu Plik i wstawiono przed zakładkę Narzędzia główne. Mam wrażenie jednak, że w tej chwili zmiana ta już nie była konieczna. Wszyscy użytkownicy Worda 2007 dawno odkryli tajemnicę kolorowego logo, mimo dziwacznej etykiety, która je opisywała. Po najechaniu na logo Worda 2007 ukazywał się mylący napis: Przycisk pakietu Office. Wystarczyło go zmienić na Menu Plik i wszystko byłoby jasne.

W sumie szkoda. W nowym Wordzie zakładka menu Plik wygląda jak doklejona, więc nie najlepiej.

Zobacz też:

Jeden komentarz

  1. Najnowsza wersja jest o niebo lepsza od poprzedniej, stabilniejsza, bardziej responsywna, widać że MS wprowadził w życie sugestie użytkowników, choć nie wszystko jest takie zrozumiałe, w szczególności dla początkujących, to jednak ogólna ocena jest pozytywna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.